Pěstujte krásu zevnitř, jedině tak prostoupí i na povrch.

Ze všech stran se na nás valí krása. Všude, kam se podíváme, jsou krásné herečky, modelky a známé osobnosti, které krásou překypují. S tím přicházejí i velké požadavky, jak tyto společností nastavené standardy naplňovat. Podvědomě sice víme, že je krása trend jako každý jiný, ale stejně se neubráníme porovnávání a někdy bychom nejraději přes zrcadlo přehodily závěs. Trend krásy se během časů mění a vyvíjí a to, co bylo v módě před pár lety, je dneska skoro tabu. Třeba taková ikona krásy Marylin Monroe má z dnešního pohledu „plné ženské tvary“, i přes to je ale symbolem krásy dodnes. Proč? Opravdová krása se totiž ukrývá úplně jinde.

Prohlédli jste si někdy detailně herečky a modelky? Každá má nějakou drobnost, kterou společnost hodnotí jako vadu na kráse. Nesouměrné oči, úzké rty, vrásku, pihu… bez nich by však byly obyčejnější, tuctovější, ztratily by charisma. Tyto dámy na první pohled celé září, obklopuje je aura sebejistoty a sebevědomí. A právě to je pravé tajemství krásy.

Určitě jste na vlastní kůži zpozorovali, že když se cítíte dobře a je vám krásně, lidé se k vám chovají mile. Zatímco když se mračíte, mračí se na vás i ostatní. Když z vás sálá sebevědomí, lidé s vámi jednají s respektem, zatímco když se cítíte jako šedá myška, často se stane, že vás někdo v tlačenici na ulici doslova přišlápne. Krása není jen o fyzickém vzhledu, je to také sebevědomí a pocit jistoty, vycházející zevnitř. Zevnějšek s tím ale úzce souvisí. Pro získání sebedůvěry si můžeme trochu pomoct i zvenčí. Proč si nevzít oblíbenou halenku i na doma, když se v ní cítíme hezky? Co takhle si jen tak pro radost přetřít rty oblíbenou rtěnkou? Nebo můžeme překonat své obavy a nechat si upravit obočí. Pokud nám tyto maličkosti pomohou, abychom se cítily dobře, jsme na správné cestě.

Bylo by skvělé cítit se krásně každý den. Co můžeme dělat, abychom tento vnitřní pocit posílili? Zkuste se na sebe usmát do zrcadla. Ač se to může zdát hloupé, váš úsměv aktivuje v mozku mód „všechno je dobré“ a vy se opravdu začnete cítit o mnoho lépe. Můžete si také zopakovat pozitivní afirmaci nebo mantru „Jsem krásná, dnes mi to sluší“. Postupně vám tyto malé krůčky pomohou získat ztracené sebevědomí.

Dobře vím, že je důležité, aby se u mě klientky cítily dobře už v okamžiku, kdy vstoupí do dveří. V tu chvíli z nich spadnou starosti a už si jen užívají pocit proměny. Vždy mám radost, když ode mě klientky odcházejí nejen krásnější, ale i sebevědomější. Je důležité udržovat krásu nejen na povrchu, ale také uvnitř. Jedině tak prostoupí i na povrch.

PREV

Fakta a mýty o permanentním make-upu